Hakkımızda

UHY in Turkey

Ortağı olduğumuz UHY International, 2016 yılı verilerine göre 95’ten fazla ülkede 7850’yi aşan personel ile 325’in üzerinde ofiste denetim, danışmanlık, muhasebe ve hukuk hizmetleri sunan bir networktür. 640 milyon USD’yi aşan yıllık cirosuyla dört büyüklerinde bulunduğu, en büyük 25 network arasında 16. sırada yer almaktadır.

UHY International, Türkiye’de UHY in Turkey çatısı altındaki 5 şirkete bağlı 7 ofisiyle yeminli mali müşavirlik, denetim, vergi danışmanlığı, muhasebe ve hukuk alanlarında çalışmaktadır.

1998 yılından itibaren Uluslararası Network’e katılımla birlikte UHY in Turkey yerli ve yabancı firmalara daha üst seviyede ve uluslararası standartlarda hizmet vermeye devam etmektedir.

UHY in Turkey Çatısı Altındaki Şirketler

Halen 3568 sayılı kanun kapsamında yetki almış uzman kadrosuyla, yeminli mali müşavirlik, denetim, vergi ve danışmanlık hizmetleri ile Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik hizmetleriyle faaliyetlerini sürdürmektedir. Mesleki faaliyete 1978 yılında başlamış, 1989 yılında Anonim şirket olarak örgütlenerek ilgili kamu kuruluşlarından (SPK, BDDK, EPDK ve Sigorta Murakabe Kanunu’na göre) bağımsız denetim yetkisi almıştır. Ayrıca aynı yıl çıkarılan Yeminli Mali Müşavirlik yasası ile Yeminli Mali Müşavir hizmetleri başlatılmıştır. Yürürlükte bulunan en son mevzuat gereği Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu‘na (KGK) müracaat ederek, Kamu Yararını İlgilendiren Kuruluşların (KAYİK) bağımsız denetiminde sigortacılık ve özel emeklilik alanı hariç olmak üzere gerekli şartları taşıdığı anlaşıldığından BDK/2014/096 sicil numarasıyla Bağımsız Denetim Kuruluşu olarak yetkilendirilmiştir.

1998 yılında da Ululararası bir Network olan UHY International’ın Türkiye ortağı olma sıfatını kazanıp hizmetlerine Uluslararası platformda devam etmeye başlamıştır.

40 yıllık tecrübesi ile müşterilerine kurumsal bir yapı içinde kaliteli hizmetler sunmaktadır. Bu süreçte, hem kadrosunu geliştiren hem de çalışanlarını eğiterek niteliklerini artıran, kurumsal bir şirket olmuştur.

Yerli ve yabancı sermeyeli şirketlere Mali Müşavirlik, Muhasebe ve Vergi Danışmanlık hizmeti vermek üzere 2007 yılında Avrupa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Ltd. Şti. unvanı adı altında kurulmuştur. UHY Uzman Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim A.Ş. referansı ile Uluslararası bir Network olan UHY International bünyesine 2013 Haziran ayında katılmış ve unvanını UHY DENETİM SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK LTD ŞTİ olarak tescil ettirmiştir.

Genel merkezi Ankara’da olan UHY ÖZCAN & ÖZCAN MALİ MÜŞAVİRLİK OFİSİ 2000 yılında kurulmuştur. Yerli ve yabancı sermayeli şirketlere mali müşavirlik, muhasebe, mali danışmanlık, SGK, şirket kuruluşu, şirket birleşmesi, şirket bölünmesi, şirket tasfiye gibi özellikli konularda faaliyet göstermektedir. Güçlü ve deneyimli kadromuzla hizmetlerimize devam etmekteyiz. 2017 yılı Aralık ayı itibariyle UHY International‘ın Ankara temsilcisi olarak UHY ÖZCAN & ÖZCAN MALİ MÜŞAVİRLİK olarak hizmetlerine devam edecektir.

2013 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Olgaç Sayoğlu tarafından İzmir’de faaliyete başlamıştır. 2017 yılından itibaren UHY in Turkey çatısı altında İzmir ofisi olarak UHY Say Mali Müşavirlik olarak hizmete girmiştir. Verilen başlıca hizmetler; yabancı sermaye yatırımları danışmanlığı, şirket kuruluşları, bordrolama, muhasebe sistemleri kurulum ve vergi danışmanlığıdır.

hakkimizda